طرح توجیهی کارواش

استفاده از کارواشهای تمام اتوماتیک راهی سریع و مطمئن برای شستشوی انواع خودرو و جایگزینی مناسب برای کارواش دستی نیز محسوب می شود. مدیریت و اداره کردن کارواش یک شغل رقابتی محسوب می شود کسب سود مالی بیشتر در گرو تعداد شستشو و کاهش هزینه های نیروی انسانی و مواد مصرفی است . با استفاده از کارواش های اتوماتیک علاوه بر افزایش تعداد شستشو با کاهش هزینه ها سود حاصل از کار را به بیش از 90 درصد می رساند. ویژگی های هر کارواش در مدل های مختلف متفاوت می باشد. کارواش های اتوماتیک دارای نکات مثبت و منفی عملکردی نسبت به روش های مشابه خود می باشند که در ادامه این مقاله با بررسی آن سعی در انتخاب بهترین روش شستشو و نظافت خودرو را داریم .
مزایای شستشوی اتوماتیک
1 . در کارواش های اتوماتیک پاشش مواد شوینده به صورتی پر فشار بر روی خودرو بدون دخالت دست صورت می پذیرد.
2 . کارواش های اتوماتیک عملیات شستشو توسط برس ها و خشک کردن خودرو را به صورت خودکار انجام می دهند که باعث می شود در حین شستشو و خشک کردن خودرو هیچ گونه ردی بر روی آن باقی نماند.
3 . شستشوی خودرو با استفاده از کارواش های تمام اتوماتیک باعث می شود تا خطرات احتمالی از شستشو به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.
4 . از آنجایی که در حین عملیات شستشو توسط کاواش اتوماتیک، لمس و شستشو به صورت دستی غیر ممکن خواهد بود میزان آسیب های احتمالی نیز به حداقل خود خواهد رسید.
5 . شستشو خودرو توسط کارواش اتوماتیک برای کسانی که زمان کمی دارند یک نعمت محسوب می شود چرا که در زمانی بین 3 الی 7 دقیقه می توانند خودروی خود را به طور کامل تمیز نمایند. این در حالی است که شستشو به صورت دستی زمانی بین 30 الی 40 دقیقه در سریعترین حالت خود می باشد.
6 . بطور کلی نصب کارواش های اتوماتیک برای مراکز شستشوی خودرو بسیار بصرفه و حائز اهمیت می باشد چرا که این دستگاه ها نیروی کاری را به حداقل ممکن کاهش خواهند داد و تمامی هزینه ای که برای خرید خود دستگاه صرف شده را پی از مدت کمی بر خواهد گردوند و پس آز آن دستگاه به عنوان یک ابزار کارآمد و سرمایه ای ارزشمند مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
7 . در شستشوی خودرو توسط کارواش اتوماتیک، میزان مصرف آب و تمامی مواد شوینده در دستگاه بطور کامل کنترل می شود که باعث مدیریت مصرف و کاهش میزان مصرف در مقابل روش های سنتی می باشد. به دلیل پاشش پر فشار آب و مواد شوینده به سطح خودرو نیز شستشو در بالاترین سطح خود انجام می پذیرد.
8 . در دنیای امروز تمامی دستگاه ها و وسایل تقریبا صنعتی شده اند و شستشوی خودرو ها هم از این روند مستثنا نیستند. با صنعتی شدن روش های شستشوی خودرو هم جلوه و ظاهری جذاب تر ایجاد کرده ایم و هم به علت استفاده از شیوه های نوین شستشوی صنعتی ارائه کننده بالاترین سطح کیفیت می باشیم.

برخی از ویژگی های کارواش دروازه ای
1 . قابلیت شستشوی انواع خودروهای سواری ، شاسی بلند و ون
2 . دارای قابلیت شناسایی موقعیت چرخ ها و شستشوی آنها
3 . زیر شویی : نوع پاشش می تواند بصورت نازل ثابت زاویه دار ، نازل متحرک زاویه دار ، نازل چرخشی با فشار های متفاوت
4 . اتومبیل قابل شستشو در هر ساعت بنابر استفاده از برنامه های مختلف زیرشویی ، لاستیک شویی و .... از 8 الی 12 اتومبیل متغیر است. زمان شستشوی هر خودرو به طور معمول 3 الی 7 دقیقه می باشد. کلیه عملکرد های دستگاه و سرعت شستشو توسط یک کنترلر PLC (ساخت شرکت زیمنس) مدیریت می شود .
معمولا جنس برس های کارواش اتوماتیک از دو نوع پلی اتیلن و فوم می باشد که سیستم پاشش هر کدام از شوینده ها بسته به نوع دستگاه متغیر است.