آموزش الکترونیک

 آموزش الکترونیک یکی از اساسی ترین و مهم ترین دوره های آموزشی برای هر کسی است که به نحوی با وسایل الکترونیکی سر و کار دارد. به خصوص آن عده از افرادی که می خواهند دست به تعمیرات وسایل الکترونیکی بزنند.

در ابتدا مطلب که جهت آشنایی شما عزیزان با دوره آموزش الکترونیک تهیه شده در ابتدا به این مساله می پردازیم که آموزش الکترونیک پیش نیاز چه چیزهایی است و یاد گرفتن آن چه ضرورتی دارد. در ادامه به معرفی دوره آموزش الکترونیک می پردازیم و ویژگی های این دوره آموزشی را با هم مرور می کنیم و از مزیت های این دوره با شما سخن خواهیم گفت. در انتها نیز برای آشنایی بیشتر با این دوره، سر فصل های مطرح شده در دوره آموزش الکترونیک را عنوان می کنیم. با ما همراه باشید.

آموزش الکترونیک پیش نیاز چه چیزهایی است؟

به عنوان یک قاعده کلی می توان گفت که برای نصب و یا تعمیرات هر وسیله الکترونیکی شما به ابتدایی ترین چیزی که نیاز دارید داشتن دانش کافی در زمینه الکترونیک است. در واقع تمامی دوره های آموزشی یک پیش نیاز مشترک دارند و آن یاد گرفتن الکترونیک است.
به عنوان مثال شما اگر به دنبال یادگیری تعمیرات لپ تاپ باشید نیاز به گذراندن آموزش الکترونیک لپ تاپ دارید. یا اگر به دنبال یاد گرفتن تعمیرات لوازم خانگی هستید به گذراندن آموزش الکترونیک لوازم خانگی نیاز دارید و ...
در نتیجه آموزش الکترونیک پیش نیاز تمام دوره های آموزشی در زمینه صنعت و تکنولوژی و یادگیری تعمیرات بر روی تمامی بردهای الکترونیکی، مخابراتی، پزشکی،
صنعتی و سیستم های حفاظتی میباشد می باشد.

آموزش الکترونیک عملی

بطور کلی می توان گفت برای آن دسته از دانشجویان الکترونیک و مهندسین الکترونیک که کار عملی با دستگاه های الکترونیکی و برداشتن و قراردادن آی سی ها انجام نداده اند، کلاس الکترونیک بسیار مفید است.
دوره آموزش الکترونیک شامل قطعه شناسی SMD و کار با ابزارهای تعمیرگاه می باشد. از نظر قطعه شناسی از مهمترین بخش های کلاس آموزش الکترونیک، شناخت قطعات اس ام دی SMD و دیپ DIP است. همچنین شناخت ابزار های تعمیرگاهی در این دوره یکی از واجبات است.
دوره آموزش الکترونیک یکی از جامع ترین دوره های آموزشی آموزشگاه ایران تعمیرات می باشد. در این دوره تمام آنچه که در مورد الکترونیک باید بدانید از قطعه شناسی و شناخت برد های الکترونیکی گرفته تا کار با ابزار های مورد نیاز در تعمیرات الکترونیک به شما آموزش داده می شود.
این دوره به صورت کاملا عملی و پروژه محور با ابزارهای مورد نیاز رشته الکترونیک و نحوه کار کردن با آن ها آشنا می شوید. از جمله این ابزار ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
آموزش کار با دستگاه هیتر، آموزش لحیم کاری، آموزش کار با مولتی مترهای دیجیتال و عقربه ای، آموزش کار با ژل فلکس و روغن فلکس، آموزش سیم کشی روی برد، آموزش کار با اشنایدر و سشوار صنعتی، آموزش کار با دستگاه آی آر برای برداشتن آی سی ها، آموزش پروگرامر، آموزش چگونگی شابلون زدن و ...
دوره آموزش الکترونیک در آمخوزشگاه ایران تعمیرات یکی از تخصصی ترین دوره های آموزشی است چرا که در این دوره از متخصص ترین افراد در زمینه الکترونیک برای تدریس در این دوره استفاده می شود. اساتید این دوره برترین و حرفه ای ترین اساتید در رشته الکترونیک می باشند و شما می توانید با شرکت در این دوره از تجربه این اساتید بهره مند شوید.
در این دوره همه موارد آموزشی به صورت کاملا عملی به شما آموزش داده خواهد شد. به این صورت که با انواع بردها و قطعات الکترونیک در طول دوره کار می کنید و با ابزارهای مورد نیاز برای تست و تعمیر و تعویض قطعات الکترونیک از نزدیک آشنا می شوید و نحوه کار با آن ها را می آموزید. از این رو این دوره یک دوره عملی و پروژه محور می باشد.


آموزشگاه های بسیاری با داشتن تجربه بالا در زمینه آموزش تعمیراتی همچون آموزش تعمیرات ای سی یو، آموزش تعمیرات پرینتر، آموزش تعمیرات تبلت و ... خدماتی ارائه می دهند که می تواند شما را در یادگیری این امور یاری دهد.